VI DRAR IGÅNG IGEN!

Äntligen är det dags för gymnastik och gruppträning. SOM vi har längtat!

På måndag drar vi igång med barngymnastiken som vanligt. De barn som fanns i våra grupper i höstas är kvar och det tas ingen ny anmälan då grupperna fortfarande är fulla.

Familjegymnastiken drar däremot igång igen vecka 4 pga sjukdom. Då nya restriktioner gäller kommer passet hållas i sporthallen denna termin vid klockan 17.00.

Angående gruppträningen har lite nya saker skett. Likt i höstas kommer varje veckas schema upp på hemsidan och vår facebooksida under söndagen innan. Det som är nytt för i år är att antalet deltagare är begränsat till 13 + 1 ledare. Detta gör att vi kommer ta anmälan inför varje pass. Så varje söndag öppnar vi upp anmälan till kommande veckas pass där anmälan sker genom mejl eller sms till respektive ledare. Hur anmälan ska göras kommer stå skrivet vid respektive pass varje vecka.

Vi är taggade och redo för ny termin tillsammans med er! Vi ses nästa vecka! 😍

Kommentarer är stängda.

%d bloggare gillar detta: